Aktualności

Oświadczenie Kongresu Rodzin i Kobiet Konserwatywnych na temat In Vitro

By 22 lipca 2015 No Comments

Kongres Rodzin i Kobiet Konserwatywnych wyraża zaniepokojenie i oburzenie podpisaną przez ustępującego prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawy dotyczącej In Vitro.

Uważamy iż takie uregulowania prawne są w sprzeczności do tradycyjnych wartości chrześcijańskich oraz oficjalnego stanowiska Episkopatu Polski. Niedopuszczalnym jest fakt, iż metoda ta niesie za sobą zgodę na niszczenie zarodków, a tym samym pozbawia życia inne nienarodzone istoty ludzkie.

Niepokojąca jest także prawna zgoda na możliwość przeprowadzenia tych zabiegów u par, które nie są małżeństwem. Takie uregulowanie prawne otwiera w przyszłości furtkę na możliwość przeprowadzania tych zabiegów wśród par homoseksualnych. Ogół zapisów tej ustawy godzi w tradycyjny model rodziny i prowadzi do rozkładu rodziny jako instytucji zarówno w rozumieniu państwowym jak i kościelnym.

Podpisanie tej ustawy jest pierwszym krokiem prawnym mającym na celu zatarcie pojęć takich jak ojciec, matka oraz rodzina w rozumieniu kultury chrześcijańskiej. Niepokojące jest, że wprowadzenie przez obecne władze w życie uregulowań prawnych w duchu ideologii liberalnej ma na celu burzyć takie wartości jak dom, ojczyzna, tradycja.